Home / Eko technologia

Eko technologia

Ekologia stała się wyzwaniem XXI wieku. Coraz częściej się o niej dyskutuje, poddając analizie wiele czynników wpływających na ochronę środowiska. Wzbudza ona emocje, zwłaszcza biorąc pod uwagę działania proekologiczne i prozdrowotne, które wpłynąć mogą nie tylko na nasze życie, lecz na poprawę życia przyszłych pokoleń. W przeciwnym razie to nie my, lecz nasze dzieci odczują negatywne skutki wpływu człowieka na środowisko. Czy możemy temu zapobiec i sprawić, aby żyło nam się lepiej? Wiele zjawisk i zagadnień składa się na to, co obiegowo określa się mianem ekologii: od globalnych zależności środowiskowo-przyrodniczych po indywidualne sposoby widzenia świata i drobne gesty każdego z nas, które są w stanie zmienić bieg historii i sprawić, że gleba i powietrze będą mniej zanieczyszczone, a my i przyszłe pokolenia będziemy mogli spać spokojnie i oddychać pełną piersią.

Eko działania należy rozpocząć od tego co nas otacza, czyli od naszego domu, mieszkania. Marka GLOBALO wspiera ekologiczne działania i w produkcji swoich okapów wykorzystuje nowoczesne eko technologie. Okapy kuchenne GLOBALO doskonale oczyszczają powietrze, są nieocenioną pomocą w utrzymaniu czystej i zdrowej kuchni. Usuwają  nieprzyjemne zapachy i tłuszcz, który w niekontrolowanych warunkach osiada na ścianach i meblach, stając się siedliskiem groźnych bakterii, grzybów i pleśni. Okapy kuchenne GLOBALO są energooszczędne i ekologiczne, przyczyniając się do ochrony zdrowia i środowiska.

Energooszczędni, to się opłaca

Energooszczędne użytkowanie okapu kuchennego rozpoczyna się od jego uruchomienia. Marka GLOBALO edukuje swoich klientów w zakresie ekologicznego użytkowania okapu oraz włączania i wyłączania go w odpowiednim momencie. Dla wszystkich osób, które stawiają nie tylko na ekologię, lecz również komfort pracy polecamy okapy kuchenne z sensorem pary, które automatycznie uruchamiają się w chwili, gdy wyczują wilgoć, dostosowując swoją moc do intensywności gotowania i ilości wytwarzanej pary.

Świecimy przykładem

W naszej ofercie znajdują się okapy kuchenne wyposażone w przyjazne środowisku i naszemu zdrowiu oświetlenie LED. Żarówki LED zużywają 10 razy mniej energii niż normalne żarówki, a ich żywotność sięga nawet 15 lat.

Pamiętajmy o wydajności

Wydajność okapu wpływa na jego energooszczędność, czystość kuchni i nasze zdrowie. Wszystkie okapy charakteryzuje wysoka wydajność, przy zachowaniu cichej pracy. Przekonaj się sam i przy wyborze okapu sprawdź jego parametry.

Dajemy śmieciom kosza

Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym nakłada na każdego obywatela obowiązek oddania zużytego sprzętu do właściwego punktu zbiórki. Marka GLOBALO zachęca wszystkich klientów do oddania starego okapu kuchennego, podczas zakupu nowego eko okapu GLOBALO.

Chcesz wiedzieć więcej? Nasza polityka środowiskowa.
Ekoulotka GLOBALO

Ekologiczna ulotka od GLOBALO to kilka podstawowych porad dotyczących ekologicznego użytkowania okapów kuchennych. Energooszczędna, cicha i wydajna praca, bezpieczne materiały oraz utylizacja – wybieraj świadomie, ekologia to nasza przyszłość.

Pobierz Ekoulotkę

eko globalo

 

Ekologiczne i zdrowotne aspekty użytkowania okapu kuchennego

Troska o środowisko stała się wyzwaniem dla konsumentów i producentów sprzętu AGD. Jego ochrona zaczyna się w naszych domach, poprzez codzienne gesty i małe kroki, mające wpływ na ekologię oraz lepszą kondycję budżetu domowego. Specjalnie dla Państwa, w ramach działań CSR podejmowanych przez naszą firmę, przygotowaliśmy dla Państwa serię krótkich filmów, które pomagają dogłębniej zrozumieć istotę problemu ochrony środowiska oraz uświadamiają, jak wiele możemy zdziałać wspólnie, zaczynając od małych kroków już w naszych domach.

Oprócz troski o środowisko naturalne, mamy na uwadze także zdrowie naszych Klietów – dlatego też znajdziecie tutaj Państwo materiały poruszające tematykę zdrowotnych aspektów posiadania okapu kuchennego w swoim domu. Okapy kuchenne GLOBALO to nieoceniona pomoc w utrzymaniu czystej i zdrowej kuchni. Usuwają zapachy oraz tłuszcz, który w niekontrolowanych warunkach osiada na ścianach i meblach, stając się siedzibą bakterii, grzybów i pleśni. Filtr plazmowy GLOBALO oczyszcza powietrze, tworząc klastery jonowe, które zderzają się ze szkodliwymi cząstkami, takimi jak bakterie, wirusy, alergeny i pyłki, w wyniku czego tracą one swój szkodliwy ładunek. Więcej informacji o dobroczynnym wpływie okapów kuchennych na nasze zdrowie można znaleźć w filmie „Zdrowotne aspekty użytkowania okapu kuchennego”.

4 zasady ekologicznego użytkowania okapu

Zdrowa i czysta kuchnia z okapami GLOBALO

Eco kuchnia – GLOBALO w trosce o środowisko

GLOBALO: utylizacja okapu kuchennego