Home / Eko technologia

Eko technologia

Ekotechnologie w okapach kuchennych GLOBALO

Ekologia stała się często dyskutowanym wyzwaniem XXI wieku. Dzięki analizie licznych czynników wpływających na ochronę środowiska zyskujemy świadomość, że na wiele z nich mamy bezpośredni i niemały wpływ. Podejmując przemyślane działania proekologiczne i prozdrowotne, każdy z nas może poprawić jakość życia własnego i przyszłych pokoleń, a także znacząco ograniczyć ogólny negatywny wpływ działalności człowieka na przyrodę.

Na to, co obiegowo określa się mianem ekologii, składa się wiele zjawisk i zagadnień. Są to nie tylko globalne zależności środowiskowo-przyrodnicze, ale również indywidualne sposoby widzenia świata i drobne gesty każdego z nas – w domu, szkole, firmie. To właśnie one są w stanie zmienić bieg historii i sprawić, że gleba i powietrze będą mniej zanieczyszczone, a my i kolejne generacje będziemy mogli spać spokojnie i oddychać pełną piersią.

Zacznijmy od siebie

Naukowcy udowodnili, że duży cel wywołuje w nas lęk – obawiamy się, że mu nie sprostamy, a przez spowodowany niepewnością stres popełniamy więcej błędów lub nawet nie doprowadzamy swojego postanowienia do końca. Dlatego ekodziałania najlepiej rozpocząć od małych rzeczy w naszym najbliższym otoczeniu, domu i mieszkaniu.

Aby realizowanie ekologicznego wyzwania stało się łatwe i przyjemne, warto przypatrzeć się swoim wyborom – tym codziennym oraz tym dokonywanym raz na wiele lat, dotyczącym między innymi zakupu urządzeń do kuchni.

Marka GLOBALO wspiera ekologiczne działania poprzez wykorzystanie nowoczesnych ekotechnologii w produkcji okapów. Konstrukcja i funkcje każdego urządzenia są skrupulatnie projektowane, tak aby było ono energooszczędne w użytkowaniu i wysoce skuteczne w usuwaniu zanieczyszczeń powstających podczas gotowania.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologicznie ekorozwiązań okapy kuchenne GLOBALO doskonale oczyszczają powietrze, są nieocenioną pomocą w utrzymaniu czystej kuchni oraz realnie przyczyniają się do ochrony środowiska i zdrowia domowników – szczegóły prezentujemy w filmach zamieszczonych na dole strony.

Bądźmy energooszczędni

Energooszczędne użytkowanie okapu kuchennego rozpoczyna się od jego uruchomienia. Dlatego użytkownicy okapów GLOBALO otrzymują proste wskazówki dotyczące użytkowania okapu oraz jego włączania i wyłączania w odpowiednim momencie. Osobom stawiającym nie tylko na ekologię, lecz również na komfort kuchennych prac polecamy okapy kuchenne z sensorem pary, które uruchamiają się automatycznie w chwili wyczucia wilgoci oraz samodzielnie dostosowują moc działania do intensywności gotowania i ilości wytwarzanej pary.

Okap kuchenny przyścienny Globalo Sareto 60.2 eko max

Świećmy przykładem

Produkujemy okapy kuchenne wyposażone w przyjazne środowisku oświetlenie LED. W porównaniu ze zwykłymi żarówkami wolframowymi, które odchodzą już w niepamięć, żarówki LED zużywają 10 razy mniej energii, a ich żywotność sięga nawet 15 lat! Małe diody elektroluminescencyjne, zamontowane w eleganckiej oprawie, stanowią dodatkowe źródło światła nad kuchenką, dzięki czemu ułatwiają gotowanie i czynią wnętrze bardziej przytulnym.

Pamiętajmy o wydajności

Wydajność okapu, czyli efektywność oczyszczania powietrza, wpływa na czystość kuchni i zdrowie domowników. Optymalnie dobrana, zapewnia ż wyższą energooszczędność urządzenia. Dlatego wszystkie okapy GLOBALO charakteryzuje wysoka wydajność, idąca w parze z cichą pracą, co znacząco poprawia komfort gotowania i przebywania w kuchni. Przekonaj się sam i przy wyborze okapu sprawdź jego parametry.

Dajmy śmieciom kosza

Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym nakłada na każdego obywatela obowiązek oddania niepotrzebnego sprzętu do właściwego punktu zbiórki odpadów.

Jeżeli kupujesz nowy okap w GLOBALO, oddaj nam stary, a zajmiemy się jego odpowiednią utylizacją, w sposób zgodny z prawem i przyjazny naturze.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z naszą polityką środowiskową.

Ekoulotka GLOBALO

Ekologiczna ulotka od GLOBALO to kilka prostych porad dotyczących przyjaznego środowisku użytkowania okapów kuchennych. Wprowadzanie ekologii do domu nie musi być skomplikowane ani uciążliwe – wręcz przeciwnie! Wystarczą drobna zmiana nawyków oraz właściwy dobór i poprawne użytkowanie okapu, by odczuć różnicę w portfelu, samopoczuciu domowników i wyglądzie mieszkania.

Ekologiczne i zdrowotne aspekty użytkowania okapu kuchennego

Troska o naturę stała się wyzwaniem dla producentów sprzętu AGD, jak również dla konsumentów. Ochrona środowiska rozpoczyna się już w naszych mieszkaniach, od codziennych gestów i małych kroków, które jednocześnie poprawiają kondycję budżetu domowego. Wiele osób zastanawia się, od czego zacząć bardziej ekologiczne życie – wbrew pozorom jest to całkiem proste! W GLOBALO udowadniamy to poprzez cykl krótkich filmów, powstałych w ramach podejmowanych przez nas działań CSR. Filmy te pozwalają dogłębniej zrozumieć istotę problemu ochrony środowiska i uświadamiają, jak wiele możemy zdziałać wspólnie, zaczynając od łatwych do wdrożenia zmian.

Oprócz środowiska naturalnego ważne jest dla nas także zdrowie użytkowników naszych okapów – dlatego przygotowaliśmy materiały poświęcone zdrowotnym aspektom korzystania z okapu kuchennego w domu. Okapy kuchenne GLOBALO skutecznie usuwają niepożądane zapachy i tłuszcz, który w niekontrolowanych warunkach osiada na ścianach i meblach, stając się siedliskiem groźnych bakterii, grzybów i pleśni. Filtr plazmowy GLOBALO oczyszcza powietrze, tworząc klastery jonowe, które zderzają się ze szkodliwymi cząstkami, takimi jak bakterie, wirusy, alergeny i pyłki, w wyniku czego tracą one swój negatywny ładunek.

4 zasady ekologicznego użytkowania okapu

Eco kuchnia – GLOBALO w trosce o środowisko

Zdrowa i czysta kuchnia z okapami GLOBALO

GLOBALO: utylizacja okapu kuchennego

Ekologia to nasza przyszłość

Wybierz okap kuchenny świadomie. W GLOBALO znajdziesz urządzenia najwyższej klasy, spełniające restrykcyjne wymogi techniczne i środowiskowe w zakresie energooszczędności, bezpieczeństwa materiałów, wydajności i poziomu dB. Nasza marka z troską o naturę utylizuje także zużyte sprzęty i ich komponenty