Home / Okapy GLOBALO

Okapy GLOBALO

okapy globaloRodzaje okaów GLOBALO

W ofercie GLOBALO znajdują się okapy kominowe, okapy skośne kominowe, okapy wyspowe, okapy blatowe, okapy sufitowe i okapy do zabudowy.

Najpopularniejszą grupą okapów są okapy przyścienne. Instaluje się je bezpośrednio nad płytą kuchenną. Wykonane są zazwyczaj ze stali nierdzewnej, często z dodatkiem elementów z hartowanego, giętego, prostego lub kolorowego szkła.

Kolejną grupą są okapy wyspowe. Najczęściej występują w kształcie odwróconej litery „T” całkowicie wykonane ze stali chromoniklowej inox lub z dodatkiem szkła. Ciekawie prezentują się również modele prostokątne lub okrągłe tuby tzw. cylindryczne.

Okapy kuchenne blatowe przeznaczone są do zabudowy w blacie kuchennym lub nad blatem kuchennym. Dzięki swojej budowie idealnie nadają się do zamontowania nad płytą umieszczoną w rogu zamiast tradycyjnych okapów narożnych, wyspowych, czy też przyściennych.

Z kolei okapy GLOBALO sufitowe montowane są w suficie podwieszanym. Urządzenia te mogą doskonale zastąpić okap wyspowy, wpasowując się w minimalistyczny styl kuchni. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich ceniących sobie przestronne wnętrza.

Okap spełnia ważną rolę we wnętrzu kuchennym. Pozwala na komfortową pracę przy płycie grzewczej, a także filtruje powietrze, uwalnia otoczenie od cząsteczek brudu i tłuszczu, gwarantuje świeżość oraz pozwala uniknąć zabrudzeń i – co za tym idzie – zniszczenia mebli kuchennych.

Ciche i wydajne

GLOBALO wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Wiemy jak ważny jest dla Ciebie i Twojej rodziny komfort pracy i przebywania w kuchni, a także gwarancja maksymalnej efektywności urządzenia bez konieczności rezygnowania z ciszy i spokoju. Właśnie dlatego tworzymy ciche, wydajne okapy kuchenne i energooszczędne okapy kuchenne.

Wyciąg czy pochłaniacz?

Wydajność określa ilość powietrza jaką okap oczyści w przeciągu godziny. Zakłada się, że w przeciągu godziny na pierwszym biegu okap powinien przefiltrować powietrze 6 razy, na średnim biegu 9 razy a na ostatnim 12 razy. Wydajność okapu podawana jest w m3/h. Na skuteczną wydajność ma wpływ tryb pracy okapu. Okap może pracować w następujących trybach: wyciągu lub pochłaniacza.

W trybie wyciągu okap podłączony jest do systemu wentylacyjnego, który stawia opór przepływającemu powietrzu. Im dłuższą drogę ma do pokonania oraz im więcej przeszkód w postaci załamań, tym mniejsza będzie faktyczna wydajność okapu, dlatego warto zadbać o to aby podłączenie było jak najkrótsze i w miarę możliwości proste. Oprócz długości kanału znaczenie ma również jego średnica. Standardowo wylot w okapie wynosi 150 mm i kanałami o takiej średnicy należy podłączyć okap do wentylacji. Kanały o średnicy mniejszej niż 150 mm obniżają wydajność okapu i podnoszą poziom hałasu przepływającego powietrza.

Jeśli nie masz możliwości podłączenia okapu do systemu wentylacyjnego możesz zastosować filtr węglowy, wówczas Twój okap będzie pracował jako pochłaniacz. Filtr węglowy zawiera cząstki węgla aktywnego, którego zadaniem jest pochłanianie, a następnie oczyszczanie powietrza z nieprzyjemnych zapachów. Filtr węglowy należy wymieniać systematycznie w zależność od eksploatacji okapu co 3-6 miesięcy. Dbałość o filtry aluminiowe również ma znacznie w efektywnym wyciąganiu oparów, bowiem jest to pierwszy element filtrujący.