• raty globalo
  • "Pięknie dziękuję za mega szybką i sprawną obsługę. Okap dotarł po 24h od zamówienia, do tego miła obsługa, super :) Polecam" - Dawid A.
    Zobacz więcej >>
  • Napisali o nas m.in.: WybierzAGD.com.pl BabskiŚwiat.com.pl Deko-rady.pl Newpolishdesing.pl Extradom.pl Kuchenny.com.pl Deccoria.pl
    Zobacz więcej >>
Home / Aktualności / Kolorowe okapy kuchenne jako alternatywa dla bieli i czerni w kuchni

Kolorowe okapy kuchenne jako alternatywa dla bieli i czerni w kuchni

Kolorowe okapy kuchenne jako alternatywa dla bieli i czerni w kuchni?

Kolorowe okapy kuchenne nadadzą Twojej kuchni niepowtarzalny charakter. Przekonaj się, że kolor okapu to niekoniecznie tylko biel, czerń i inox.

Kuchnia, zwłaszcza taka połączona z salonem, jest niewątpliwym sercem domu. Spędzamy w niej nawet kilka godzin dziennie. Łączy rodzinę i przyjaciół podczas wspólnego przygotowywania posiłków i relaksu. Kolorowe okapy kuchenne są silnym trendem aranżacyjnym w nowoczesnych i tradycyjnych wnętrzach. Soczyste, intensywne barwy są świetnym kontrastem i podkreślają indywidualną urodę przedmiotów. Ma to również swoje odzwierciedlenie w przypadku okapów kuchennych.

Kolorowe okapy kuchenne – technologia

Okapy kuchenne wykonuje się najczęściej ze stali nierdzewnej lub szkła hartowanego. Stal nierdzewna polakierowana może zostać na dowolny kolor z tzw. palety RAL, w skład której wchodzi ponad 200 różnych kolorów. Z pewnością każdy znajdzie wśród takiej liczby swój wymarzony kolor.

 

Kolorowe okapy kuchenne - paleta RAL

Producenci okapów kuchennych wprowadzają na rynek najczęściej okapy w kolorze czarnym, białym, inox lub bezbarwnego szkła hartowanego. Jest to bardzo wiele modeli, wśród których rzeczywiście można wybrać urządzenie, które będzie pasowało do wystroju kuchni i salonu. Jeśli jednak chcemy skorzystać z kolorów niestandardowych, wybierzmy swój ulubiony model i zlećmy malowanie okapu. Kolorowe okapy kuchenne Globalo to propozycja dla oczekujących czegoś więcej.

Okapy stalowe malujemy proszkowo. Po naniesieniu farby jest ona poddawana działaniu wysokiej temperatury, co czyni ją odporną na korozję, uszkodzenia mechaniczne, temperaturę i szkodliwe chemikalia. Taka powłoka lakiernicza jest trwała przez wiele lat.

Kolorowe okapy kuchenne – ponad 200 barw do wyboru

Urządzając kuchnię, korzystamy z dostępnych katalogów, jakie oferują nam producenci mebli, sprzętów AGD i dodatków. Podczas projektowania architekci także posiłkują się dostępnymi wzorami i rozwiązaniami aranżacyjnymi. Kolorowe okapy kuchenne Globalo to pójście o krok dalej – możesz wybrać dowolny kolor i mieć wpływ na ostateczny wygląd   urządzenia.

Okap kuchenny Globalo Cylindro Isola Red

Czerwony okap kuchenny Globalo Cylindro Isola to jedna z propozycji, którą przygotowaliśmy dla użytkowników, marzących o ożywieniu wnętrza kuchennego.

 

Kolorowe okapy kuchenne - Globalo Cylindro Isola Red

W powyższej aranżacji surowe industrialne wnętrze z mocnym akcentem z betonu zostało wzbogacone soczystą czerwienią. Oprócz okapu czerwone są także szafki na wyspie kuchennej. Każdy kolejny dodatek w tym kolorze podkreśla przemyślany kontrast.

Kolorowe okapy kuchenne - Globalo Cylindro Isola Red

Sam okap to stylowa tuba o wysokiej wydajności i cichym działaniu. 742 m3/h to parametr, który pozwoli na oczyszczenie powietrza nawet z bardzo rozległych kuchni otwartych na salon. Bez problemu wchłonie całą wilgoć, cząsteczki tłuszczu i brudu nawet podczas intensywnego gotowania. Sprzyja temu liczba biegów: do dyspozycji mamy 3 plus funkcję boost, która polega na przyspieszeniu pracy silnika w krótkim czasie. Zadowoli nas także poziom głośności, który jest niski. Okap Globalo Cylindro pracuje jedynie od 46 dB na I biegu, należy więc do cichych okapów (czyli takich osiągających poniżej 50 dB na biegu początkowym).

Okap kuchenny Globalo Cylindro Isola Violet

Ten wyspowy model może także przybrać inny kolor. Fioletowy okap kuchenny Globalo Cylindro Isola będzie oryginalnym akcentem kolorystycznym w Twojej kuchni.

Kolorowe okapy kuchenne - Globalo Cylindro Isola Violet

Okapem steruje się za pomocą wygodnych klawiszy elektronicznych Soft-Touch, a informacje o aktualnej pracy pojawiają się na czytelnym wyświetlaczu LED. Łatwy dostęp pozwala na bieżącą zmianę ustawień. Dodatkową funkcją jest timer, który można ustawić w zakresie od 10 do 90 minut, by urządzenie wyłączyło się po danym czasie.

Jak większość okapów i ten kolorowy okap kuchenny można użytkować jako wyciąg lub jako pochłaniacz. W trybie wyciągu okap jest podłączony rurą do kanału wentylacyjnego, a w trybie pochłaniacza pracuje w trybie zamkniętym z dodatkowo montowanym filtrem węglowym, który należy regularnie wymieniać.

Okap kuchenny Globalo Cylindro Isola Green

Zielony okap kuchenny Globalo Cylindro Isola to kolejny akcent kolorystyczny, który możemy wprowadzić do kuchni.

 

Kolorowe okapy kuchenne - Globalo Cylindro Isola Green

 

W połączeniu z innymi dodatkami w tym kolorze (krzesła, naczynia, meble) sprawi, że nasze wnętrze będzie zaskakiwało świeżością. Szerokość okapu to jedynie 39 cm. Dzięki wysokiej wydajności (742 m3/h) jest to niezastąpione urządzenie do oczyszczania powietrza z przestronnych kuchni z wyspą kuchenną.

 

Kolorowe okapy kuchenne - Globalo Cylindro Isola Green

 

W okapie Cylindro Isola zastosowano oświetlenie Power LED. Dwa mocne punkty świetlne (każdy o mocy 3W) będą pełniły dodatkową funkcję oświetleniową niezależną od głównych lamp górnych. W wielu przypadkach będzie to jedyne używane przez nas oświetlenie wieczorem lub wcześnie rano. Wprowadza przyjemny klimat podczas relaksu w salonie. Jest to oświetlenie energooszczędne, więc dodatkowo zadba o niższe rachunki za prąd.

Kolorowe okapy kuchenne – baza wiedzy

  • okapy malujemy proszkowo na wybrany kolor dostępny w palecie RAL (ponad 200 kolorów)
  • stal nierdzewna pomalowana proszkowo jest odporna na korozje, wysoką temperaturę, uszkodzenia mechaniczne oraz chemikalia
  • okap, który pomalujemy proszkowo, będzie nam służył wiele lat
  • usługa malowania okapu jest dodatkowo płatna – przed wyborem okapu skontaktuj się z nami, żeby się upewnić, że nie ma żadnych przeciwwskazań, by pomalować Twój ulubiony model

Kolorowe okapy kuchenne to przełamanie nudy, przewidywalności i powtarzalności w kuchni. Chcesz, by twoja kuchnia była oryginalna i jedyna w swoim rodzaju? Wybierz do niej kolorowy okap!